facebook

środa, 17 kwietnia 2013

Dzisiaj krótko ale mam nadzieję, że konkretnie. Za oknem mamy przepiękną pogodę, która zdecydowanie zachęca do aktywności. Na co czekać? No właśnie... Zawsze jest jakaś wymówka. Praca do późna, zaległe obowiązki domowe, spotkanie z przyjaciółką. Jest takie powiedzenie: Jeśli nie chcesz znajdziesz powód, jeśli chcesz znajdziesz sposób. Zgadzam się z nim w 100% i w chwilach słabości przypominam sobie te słowa. W takim razie co robić gdy tej motywacji brakuje? Mam kilka sprawdzonych sposobów, które z powodzeniem stosuję.

Dużo w moim życiu zmieniły książki Briana Tracy. Na wyróżnienie zasługuje "Nie tłumacz się, działaj!" w której znalazłam olbrzymie dawki motywacji zarówno jeżeli chodzi o życie prywatne jak i zawodowe. Mówię Wam, totalnie genialna książka!

Tak naprawdę od momentu przeczytania tej książki wiele się zmieniło. Od marudnego leniuszka do zmotywowanego wojownika!
 Serio, zdarzają mi się momenty słabości (szczególnie jeżeli chodzi o dietę ale o tym później) ale raz, dwa i przywracam się do pionu i działam dalej!

Wizualizacja moich fitnessowych celów bardzo pomaga! Wyobrażanie sobie nowej sylwetki w bikini dodaje zapału do dalszych ćwiczeń :)

Warto podtrzymywać motywację poprzez czytanie blogów związanych z tematyką fitness i zdrowego odżywiania. Pomocne są także filmiki na YT, tablice na Pinterest lub przeglądanie Twittera i Instagrama osób, które są związane z tematyką sportu/fitness. Oprócz sporej dawki motywacji zdobywamy także wiedzę.

Zapisywanie osiągnięć to podstawa! Po pierwsze, mierz się co miesiąc lub częściej! Po drugie, zapisuj ilość i czas treningów w tygodniu. Ułatwia to życie bo wiesz co już wykonałaś a co jeszcze powinnaś zrobić w danym tygodniu oraz widzisz swoje postępy :)

Ostatnia i chyba najważniejsza kwestia. Wiara! Musisz wierzyć, że osiągniesz swój cel bez względu na wszystko. Wiesz, że stać Cię na to i nie żadne wymówki nie przeszkodzą Ci w osiągnięciu celu.


Skoro post jest o motywacji to poniżej mam dla Was sporą jej dawkę:)

0 komentarze:

Prześlij komentarz